Ankastre sözcüğü Fransızca’daki “encastre” sözcüğünden gelmektedir ve Türkçe ’de “bir oyuğa, yuvaya yerleştirilmiş” anlamında kullanılmaktadır. Türkçe ’deki bu tanıma bağlı olarak gömme olan tüm uygulamalar için kullanır bir hale gelmiştir.

Aslında ankastre olan ürünler kullanıldıkları yerler ile entegre olmuş sistemlerdir. Mutfağınızın içinde kullanılan ankastre ürünler, gömme konumlanmadan ziyade mutfağın bütünü içinde yer almaktadır. Bu nedenden dolayı daha kullanışlı ve avantajlı olmasından dolayı ilerleyen yıllarda tüm mutfakların tamamen ankastre ürünlerle şekillenmesi ve kalıcı yapılanmaların tercih edilmesi beklenmektedir. Yani bir süre sonra kiracı olan aileler ve kişiler kiraladıkları evle birlikte buzdolabı, ocak ve fırınları da kiralamış olacaklardır. Kısa bir süre önce mutfaklarda aspiratörler pek kullanılmazdı. Ama artık çoğu tüm mutfaklarda aspiratörler standart bir hale gelmiştir.

Evlerdeki genel beklentiler diğer mutfak ürünlerinin de aynen aspiratörler gibi kalıcı hale gelerek daha büyük kolaylık sağlanmasıdır. Geniş bir ankastre mutfak, modernliği sevenler için en ideal seçimdir. Hem geniş hem de daha kullanışlı bir mutfağa sahip olmak istiyorsanız geniş ankastre mutfaklarını tercih edebilirsiniz.

ANKASTRE MUTFAK

ANKASTRE MUTFAK

ANKASTRE MUTFAK

ANKASTRE MUTFAK

ANKASTRE MUTFAK

ANKASTRE MUTFAK