Bu sezonun en iddialı çalışmalarına sahip olan markalardan biri de Allegro Mobilya … Allegro ’nun tasarımlarını iddialı bir şekilde gösterdiği mobilya serilerinde, farklılığı yakalamak için detaylar ön planda tutularak detaylara daha çok ağırlık verilmiştir.

Allegro Mobilya’nın mobilya serilerinin en dikkat çeken modelleri ise Desen ve Hedef’tir. Desen modeli ile Allegro büyük beğeni toplamaktadır. Yemek odası ve yatak odası takımlarını bir bütün halinde tasarlayan Allegro, yemek odası çalışmasında masa, konsol, geniş ve yüksek vitrin ile bir duvar ünitesi ebatlarında çalışan televizyon sehpası yer almaktadır. Televizyon ünitesi, her ebattaki televizyonun sığabileceği şekilde oluşturulmuştur. Ayrıca aksesuarlardan medya elemanlarına kadar her ürün için geniş alanlar da sağlanmıştır. Allegro ’nun Desen modelinin tüm ünitelerinde kulp ve çekmece bütünlüğü değişik bir anlayışta işlenmiştir. Modüllerin kapaklı olan bölmelerinde şeffaf camın kullanılması, bu modele adını veren desen çalışmasını ortaya çıkarmıştır.

Yemek odası takımının masa ayaklarının ikisinde beyaz rengin kullanılması, ayrıntılarda kullanılan rengin ön plana çıkmasını sağlamakla birlikte, sandalyelerin döşemeleri ile de çok şık bir uyum yaratmaktadır.

ALLEGRO

ALLEGRO MOBİLYA

ALLEGRO

ALLEGRO MOBİLYA

ALLEGRO

ALLEGRO MOBİLYA