MUTFAK ASPİRATÖR MODELLERİ

06 Temmuz 2011

Aspiratör kelimesinin Türkçedeki anlamı “emmeç”tir. Bulunulan ortamın içindeki havada is, duman, koku vb. yabancı maddeler bulunmaktadır. Bu yabancı maddeleri emerek dışarıya atan veya kendisine bağlı olan kabın içindeki gazı seyreltmeye ya da sıkıştırmaya yarayan, içinden bir sıvı geçirilerek çalıştırılınca araca aspiratör denilmektedir.

Kısacası aspiratörler, gaz ya da sıvı halindeki akıcı maddeleri ve tozları çekip emen aletlerdir. Bu özellikleri ve taşınma özelliği sayesinde, yeni teknolojideki mutfakların vazgeçilmez ürünü arasına girmiştir. Bunların yanı sıra aspiratörler koku çekme özellikleri ile de mutfakta size çok büyük yardım sağlamaktadır. Yemek pişirirken oluşan koku ve dumanları, yemeklerinizi yanlışlıkla yaktığınızdaki yanık kokusunu ve bunlara benzer birçok durumda oluşan kokuları içine çekerek mutfağınızı daha ferah ve temiz havaya kavuşmasını sağlayan aspiratörler mutlaka her evde bulunması gereken ürünlerin başında gelmektedir.

Mutfağınızda aspiratör kullandıktan sonra size sağladığı avantajlar sayesinde eminiz ki asla vazgeçemeyeceksiniz. Aspiratörler genel olarak sesli çalışırlar. Ama sessiz modeller de vardır. Sessiz çalışan aspiratörler ile hem kokulardan kurtulun, hem de sessizliğin keyfini çıkarın.

MUTFAK ASPİRATÖRLERİ

MUTFAK ASPİRATÖRLERİ

MUTFAK ASPİRATÖRLERİ

MUTFAK ASPİRATÖRLERİ

MUTFAK ASPİRATÖRLERİ

MUTFAK ASPİRATÖRLERİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir