Çatı Katı Dekorasyonu

28 Mart 2012

Dekorasyon, oldukça geniş ve ayrıntı isteyen bir iştir. Her mekânın her köşenin dekorasyonu farklıdır. Bu yüzden de bir yeri dekore etmek oldukça zordur. Çatı katı olan evlerin en büyük sorunlarından biri çatı katı dekorasyonudur.

Fakat yerleşim planına göre iyi bir mobilya seçimi ve yalıtım ile birlikte dekor sorunu ortadan kalkmaktadır. Çatı katı dekorasyonu yaparken karşılaşılabilecek en büyük sorunlardan biri, tavanın eğimli olması ve odanın kullanışsız olan köşeleridir. Sizin zevkinize ve isteğinize göre dekore edilen bir çatı katı sizin için farklı bir eğlenceli ortam oluşturabilir. Eğimli olan tavanda baş çarpma sorunu vardır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için eğimli olan o köşelere minik dolaplar ve aksesuarlar ile kapatarak çok fazla kullanılmayacak bir hale getirebilirsiniz. Eğer çatı katının yüksek görünmesini istiyorsanız sırtları alçak kanepe, sedir ve sandalyeleri kullanabilirsiniz. Fakat yeterli yüksekliğe sahip olan çatı katlarından duvara gömmeli kitaplıklar yaptırabilirsiniz.

Çatı katının bir diğer sorunu da izolasyondur. İzolasyonu iyi yapılmamışsa yaz aylarında sıcak, kış aylarında ise soğuk bir ortam oluşacaktır. Çatı katını eğer çok sık kullanacaksanız izolasyonunun iyi olması gerekir.

ÇATI KATI DEKORASYONU ÇATI KATI DEKORASYONU
ÇATI KATI DEKORASYONU

ÇATI KATI DEKORASYONU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir