Evde Abajur Yapımı

18 Şubat 2012

Neredeyse tüm abajurlarda aranan ilk özellik güzel bir şekle sahip olmalarıdır. Fakat odanızın dekorasyonuna tam olarak uyum sağlayabilecek bir abajur bulmak zor olabilir. Ayrıca bulduğunuz ve beğendiğiniz abajurun bütçenize de uygun olması işinizi daha da zorlaştıracaktır.
Ama birazcık yaratıcılığınızı kullanarak, kolaylıkla bu zorluğun üstesinden gelebilmeniz mümkündür. Nasıl mı?

Hayal ettiğiniz abajuru siz kendi ellerinizle yapacaksınız. Evinizdeki eski abajuru elinize alarak işe başlayabilirsiniz. Neredeyse her yerden temin edebileceğiniz yarı saydam fon kağıtları abajur yapmak için ideal bir materyaldir. Birçok renk alternatifi olan bu kağıtları istediğiniz şekilde kullanma imkanına sahipsiniz. Fon kağıdını lambanın üzerine kaplamadan önce dilediğiniz şekli kurşun kalemle önceden çizin. Daha sonra da makasla çizdiğiniz şekilde kağıdı kesin. Ve istediğiniz süslerle de abajurunuza daha renkli bir görünüm verebilirsiniz.

Unutmamalısınız ki yapabilecekleriniz sizin hayal gücünüzle sınırlıdır. Eğer yaptığınız tasarımı beğenmezseniz de yeni baştan yapabilme imkanına da sahipsiniz. Üstelik çok küçük bir bütçe ayırarak… Kendi ellerinizle yaptığınız bu abajur eminiz ki sizi de daha mutlu edecektir.

EVDE ABAJUR YAPIMI

EVDE ABAJUR YAPIMI

EVDE ABAJUR YAPIMI EVDE ABAJUR YAPIMI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir